Kubajs' Ne(s)t

kubajs.net

Sonaglio

Fotografie z časů Sonaglia

Fotografický materiál ze starých časů původního Sonaglia. Chcete-li se dozvědět něco o historii Sonaglia po roce 1991, hledejte jinde. Fotografie se budu snažit postupně doplňovat, doufám, že bude z čeho.

Trocha historie

Sonaglio vzniklo v roce 1987 pod vedením Karla Virglera z bývalých členů dětského sboru Rolnička. Základem repoertoáru byly jednodušší tří a čtyřhlasé skladby převážně renesančních autorů (Orlando di Lasso, J. Arcadelt, G. Palestrina), ale i autorů tohoto století (Eben, Lukáš, Martinů) s menšími odbočkami do říše spirituálů. Mezi rozsáhlejší díla patřilo provedení malé opery Opera Bohemica de Camino či gotických písní společně s orchestrem starých nástrojů Basfifa.

Po roce 1990 a založení přípravného sboru začala ze Sonaglia odcházet většina starších členů. Z hlavního sboru se nejprve stal komorní soubor, ten později zanikl a z přípravného sboru se stal sbor hlavní. Většina odchozích dále pokračovala ve zpěvu ve sborech jako např. Brixiho akademický sbor, Bach Collegium, Cantamus, Bohemiachor nebo Týnští (Pražští) pěvci.

"Kronika Sonaglia"

Kronika

Kronika Sonaglia od jeho založení v roce 1987 do roku 1989. Celkem 93 stran plných fotografií, příběhů a nesmyslů. Nesmí chybět v žádné domácnosti.

Prohlídkové trasy

Prohlídkové trasy jsou tematické, ale občas se také prolínají. Můžete se také podívat rovnou na všechny fotografie najednou.

a ještě jedna zvláštní trasa:

Na závěr: Sonaglio – kdo je kdo.

Chtěl bych poděkovat především Jirkovi, Pepovi a Lukášovi za to, že jste to nafotili, i když bylo někdy těžké ty fotky z vás vytřískat. Díky taky Heleně za pomoc při jejich zařazování (tedy těch fotek) do správného historického kontextu a za zásluhy při získávání a digitalizování kroniky. Budu opravdu vděčný komukoli z vás za poznámky a náměty, ale hlavně za další fotky. Máte-li někdo zájem o všechny fotografie v původní velikosti (samozřejmě v digitální podobě), ozvěte se, můžu vám je poskytnout na CD.

Váš Kuba.

Odkazy